Цікаві факти про платіжні системи в Україні

Fin.do
3 min readAug 24, 2021

Україна стає все більш популярним напрямком для подорожей по Європі. Це і не дивно ― незаймана природа і різноманітність туристичних розваг приваблюють мандрівників, які прагнуть відкрити для себе нові місця.

Звичайно, до будь-якої поїздки варто добре підготуватися заздалегідь і дізнатися, як буде зручніше оплачувати покупки в цій країні.

Україна активно слідує новим трендам у світі технологій, в тому числі в області платіжних методів і цифрової трансформації, так що українським платіжним системам є, чим вас здивувати.

Fin.do завжди в курсі всіх останніх тенденцій, і ми з радістю готові поділитися цими знаннями з вами!

Готівковий розрахунок

Не зважаючи на те, що цифрові методи оплати активно набирають популярність в Україні, 60% транзакцій все ще проходять за готівковим розрахунком.

Україна займає 5-е місце в рейтингу країн, найбільш залежних від платежів готівкою, згідно з дослідженням Merchant Machine.

Картки

Національний банк України відносить MasterCard та Visa до соціально важливих платіжних методів. Разом з ними до списку потрапили NovaPay, Western Union та поштові перекази від Укрпошти.

Українці надають перевагу Mastercard (70,3%), а частка карток Visa становить всього 28,5%. Також з 2020 року українські банки випускають картки міжнародної системи UnionPay International, якими можна оплачувати покупки в Китаї, Україні та більш ніж 170 країнах світу.

Більшість карток в Україні ― дебетові, на них припадає 96,6% від суми всіх транзакцій.

Пандемія та карантинні обмеження призвели до зростання популярності безготівкових операцій, включно з онлайн-платежами. Українці активно переходять на безготівковий розрахунок і частіше роблять покупки в інтернеті.

У 2020 році майже 87% операцій по картах становили безготівкові платежі. Наприклад, п’ять років тому цей відсоток становив 70%.

Саме тому швидкі та зручні перекази Fin.do на картки інших банків або між своїми рахунками, набирають все більшої популярності серед українських користувачів.

Безконтактні платежі

Українці відкриті до нових технологій і активно використовують їх у повсякденному житті. Безконтактні картки, смартфони та інші пристрої з технологією NFC користуються величезною популярністю в Україні завдяки своїй швидкості, безпеці та простоті.

Згідно з даними MasterCard, Україна входить в топ-5 країн світу за кількістю мобільних платежів та використанням NFC. А в системі Visa 80% всіх безготівкових платежів в Україні здійснюються за допомогою безконтактних методів.

Українці активно використовують мобільні додатки: 87% клієнтів банків готові платити через додатки, а 58% вже активно користуються ними. За цим показником Україна посідає друге місце в Європі після Австрії. 79% респондентів роблять покупки в інтернеті зі свого смартфона, а 67% користуються онлайн-банкінгом.

Також Україна входить в першу десятку європейських країн за кількістю платежів через смартгодинник та браслети. Більшість з них користуються Apple Pay, оскільки це єдиний платіжний метод, який підтримують смартдевайси (такі, як Apple Watch). Система Google Pay поки ще офіційно не доступна на смартгодинник в Україні.

Банківські перекази

З 2018 року в Україні використовується система міжнародних номерів банківських рахунків (IBAN), і всі рахунки тепер користуються цим стандартом.

Використання IBAN є обов’язковим для клієнтів всіх українських банків для здійснення грошових переказів як в національній, так і в іноземній валюті, включаючи міжнародні перекази.

Такі операції супроводжуються високими банківськими комісіями та зборами, а переказ займає багато часу. Так чому б не відправити гроші миттєво з Fin.do?

Майбутнє крипто платежів в Україні

Можем написать Українці — одні з найактиніших криптохолдерів в світі, тож Україна починає стрімко розвиватися на ринку блокчейн. Уряд і крипто спільнота активно працюють над тим, щоб зробити Україну привабливою для крипто стартапів, прагнучи спростити для них процедуру податкової звітності.

Уряд планує дозволити платежі криптовалютою в Україні аналогічно платежам в доларах США. Крім того, новий закон офіційно дозволив Національному банку України випустити свою цифрову валюту ― цифрову гривню.

Дізналися щось нове для себе? Діліться у коментарях!

Щасливих переказів!

--

--

Fin.do

Fin.do is a card to card system for instant money transfers in any currency, avoiding bank’s high fees and exchange rates.